Jak wybielić zęby w domu?

0
1898
wybielanie zębów
fot. pexels.com

Idealnie białe i lśniące zęby? Tak, teraz to możliwe bez wydawania majątku u stomatologa. Dzięki zestawom do domowego wybielania zębów każdy może cieszyć się hollywoodzkim uśmiechem już po kilku dniach stosowania kuracji.

Zainteresowanie wybielaniem zębów jest ogromne. Nic dziwnego – lśniący uśmiech zjednuje ludzi, odmładza i sprawia, że jesteśmy lepiej odbierani przez otoczenie. Zadbane zęby to podstawa, jeśli chcemy dbać o swój wizerunek. Niestety, zamiłowanie do kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina, czy – co gorsza – papierosów sprawia, że zęby tracą swoją naturalną bielą, pojawia się na nich osad i przebarwienia, a szkliwo staje się zżółknięte. Jak temu zaradzić? Dziś poza drogim wybielaniem zębów u dentysty mamy tez możliwość kupienia domowego zestawu do wybielania zębów. Dzięki temu w łagodny, bezpieczny i niezbyt drogi sposób odzyskamy naturalną biel zębów. Jakie mamy możliwości?

Pasta wybielająca zęby

To najprostsza i najłagodniejsza opcja. Pasty wybielające mają dwojakie działania: może to być działanie ścierające, wówczas zawierają one drobinki, które podczas szczotkowania ścierają osad, ale też działanie enzymatyczne, gdy substancje chemiczne rozpuszczają osad i przebarwienia na powierzchni zębów. Stomatolodzy zalecają, żeby wybierać raczej te drugie, bo zbyt intensywne ścieranie szkliwa może doprowadzić do jego osłabienia, a w konsekwencji do nadwrażliwości zębów. Pasty wybielające zwykle nie przynoszą spektakularnych efektów, ale warto stosować je regularnie, by utrzymać efekt bardziej intensywnej kuracji i nie dopuścić do szybkiego powstania nowych przebarwień. Dla wzmocnienia efektu, najlepiej używać do mycia szczoteczki sonicznej.

Proszek wybielający zęby

To produkt, który stosujemy rzadziej, na przykład dwa razy w tygodniu. Hitem jest obecnie proszek Coco Glam – opinie o tym produkcie są rewelacyjne, jednocześnie uchodzi on za łagodny i nieszkodliwy dla szkliwa. Czyszczenie zębów proszkiem na pewno stanowi dobre uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej i pomaga w odzyskaniu i utrzymani ubieli zębów.

Paski wybielające zęby

Wybielające paski to metoda, która cieszy się dużą popularnością, bo jest bardzo łatwa w stosowaniu. Wystarczy dwa razy dziennie, po umyciu zębów, nakleić na nie specjalne paski pokryte substancją wybielającą. Paski pozostawiamy na zębach przez dziesięć do piętnastu minut   -po tym czasie ulegają one rozpuszczeniu. Wystarczy teraz wypłukać usta ciepła wodą, by usunąć pozostałości substancji wybielającej i gotowe. W czasie kuracji trwającej od pięciu do dziesięciu dni możemy rozjaśnić zęby nawet o trzy tony. Kurację można powtarzać co kilka miesięcy.

Nakładkowe wybielanie zębów w domu

Zestawy do nakładkowego wybielania zębów w domu składają się z kilku produktów. Pierwszym są nakładki, które moczymy w gorącej wodzie, a następnie nakładamy na zęby i mocno zaciskamy szczękę – dzięki temu dopasują się perfekcyjnie do kształtu naszego uzębienia. Samo wybielanie jest bardzo proste. Szczotkujemy starannie zęby, po czym wypełniamy nakładki żelem wybielającym. Na zęby nakładamy aktywator – zwykle jest on w pojemniczku z aplikatorem w formie gąbki lub pędzelka. Wkładamy nakładki i czekamy od dziesięciu minut do kwadransa. Następnie w zależności od zestawu albo płuczemy usta, albo dodatkowo myjemy je załączoną pastą wybielającą, która wzmacnia efekt zabiegu. Wybielanie nakładkowe w domu jest całkowicie bezpieczne, bo żel ma mniejsze stężenie substancji chemicznych niż ten stosowany w gabinecie stomatologicznym. Jednak efekty na pewno będą widoczne – zęby można rozjaśnić nawet o kilka tonów, znikają też wszystkie przebarwienia, a szkliwo jest gładkie i lśniące.

O czym musisz pamiętać, jeśli chcesz wybielić zęby w domu?

Wybielaniu można poddawać jedynie zęby zdrowe. Dlatego przed rozpoczęciem kuracji udaj się do dentysty na kontrolą i – jeśli to konieczne – wylecz wszystkie ubytki. Warto też skorzystać z pakietu higienicznego obejmującego skaling (czyli usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami) i piaskowanie oraz polerowanie zębów. Dzięki temu zęby już będą jaśniejsze i pozbawione osadu – a substancje wybielające nie działają przecież na kamień nazębny. Po takim wstępnym przygotowaniu u dentysty efekty domowego wybielania zębów będą spektakularne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here