Jak dbać o kuchenkę z piekarnikiem? – Środki czyszczące do domu

0
663
Środki czyszczące do domu

Kuchenka i piekarnik wymagają czyszczenia środkami, które skutecznie uporają się z przywartym brudem do ich ścianek i wyjmowanych elementów. Szczególnie uporczywym do wyczyszczenia jest przywarty tłuszcz i resztki potraw. Aby utrzymać kuchenkę i piekarnik w czystości, dbając jednocześnie o gładką politurę sprzętu, należy wybierać odpowiednie specyfiki.

Jakie środki czyszczące do domu skutecznie umyją piekarnik?

Piekarnik narażony jest na dość silne przywarcie do jego elementów potraw w nim pieczonych. Może skapnąć na ruszt z brytfanki przerośnięte ciasto, przygotowywana potrawa obiadowa lub tłuszcz. Zwęglone i przywarte z tego powodu resztki jedzenia dobrze jest najpierw namoczyć, zanurzając cały ruszt w ciepłej wodzie z detergentem lub użyć sprayu do mycia piekarników.

Szukając takiego specyfiku, z pewnością natrafimy na różne jego rodzaje. Będą się one różnić od siebie nie tylko etykietą, nazwą producenta, ale także składem chemicznym i ceną. Czasami wystarczy jedynie płyn do naczyń, aby doprowadzić piekarnik do czystości. Zdarza się jednak, że po pieczeniu mięsa na szybie piekarnika pojawił się tłusty nalot trudny do wyczyszczenia zwykłymi sposobami.

W takim przypadku należy sięgnąć po profesjonalne Środki czyszczące do domu przeznaczone do konkretnego celu, czyli w tutaj do wyczyszczenia szyby piekarnika. Przypadkowe środki czyszczące, które są zupełnie do innego przeznaczenia, mogą okazać się albo nieskuteczne, albo szkodliwe. Szyba może zmatowieć lub się porysować.

Jakimi środkami do czyszczenia w domu umyć kuchenkę?

Do umycia zalanej kuchenki gazowej wystarczy delikatne mleczko do czyszczenia. W razie silnie przywartych resztek potraw można mleczko rozprowadzić po powierzchni kuchenki i poczekać około 10 minut, aż specyfik namoczy zabrudzenia.

Po tym czasie można rozpocząć mycie kuchenki miękką gąbką, pocierając powierzchnię z rozprowadzonym środkiem do czyszczenia we wszystkich kierunkach. Uważać należy, aby nie zatkać substancją dyszy palników. Resztki płynu zmyć wilgotną ściereczką, a potem wytrzeć kuchenkę miękkim papierowym ręcznikiem.

W przypadku kuchenek z płytą indukcyjną należy wybrać tylko te środki czyszczące do domu, które są przeznaczone do ich mycia. Będą to najczęściej płyny w sprayu. Pryska się płynem wystudzoną płytę i wyciera miękką szmatką np. irchą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here