Ładna i funkcjonalna klatka dla chomika

0
753
Ładna i funkcjonalna klatka dla chomika

Chomiki są chętnie wybieranymi zwierzątkami do rodzinnych domów. Dzieci kochają te małe zwierzątka, a jednocześnie uczą się od rodzica odpowiedzialności i tego, jak zajmować się pupilem. Jednym z ważnych wspólnych kroków jest też dlatego wybór klatki, która powinna być dopasowana do potrzeb pupila, ale też estetyczna.

Kształt klatki i jej wielkość

W przypadku każdego zwierzątka mieszkającego w klatce należy zastanowić się, jaka jej wielkość oraz budowa – w szczególności kształt – będą najlepsze dla pupila. W przypadku chomika szczególnie polecane są klatki prostokątne i owalne, które pozwalają mu na zachowanie odpowiedniej swobody i łatwe rozmieszczenie wszystkich niezbędnych elementów.

Chomiki nie potrzebują bardzo wysokich klatek, ale nie mogą one też być za niskie. W wielu przypadkach dobrze sprawdzają się modele piętrowe, które umożliwiają lepsze zorganizowanie całej przestrzeni dla pupila. Gwarantują mu też dodatkową atrakcję w postaci możliwości zajmowania różnych miejsc, na różnych poziomach.

Wielkość klatki dla chomika może być stosunkowo zróżnicowana. Oczywiście, lepiej wybrać większą niż mniejszą, o ile tylko warunki mieszkaniowe na to pozwolą. W ten sposób zwierzątko będzie miało szansę na lepsze poruszenie się po niej, a my sami z łatwością ją urządzimy.

Estetyczny wygląd klatki

Bardzo ważną cechą klatki dla chomika jest jej estetyczny wygląd. Dzięki temu będzie nie tylko wygodnym mieszkaniem dla małego podopiecznego, ale też będzie idealnym uzupełnieniem całego wnętrza. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie czujemy się raczej zaskoczeni tym, że często wybierane są nowoczesne modele klatek z przeszklonym dnem i klasyczną, metalową kratką w górnej części. Takie rozwiązanie prezentuje się bardzo ciekawie i ładnie, a dodatkowo pozwala zawsze obserwować pupila z dowolnej strony. Nie byłoby to tak proste w przypadku plastikowej kuwety umieszczonej w dolnej części.

Jesteś ciekawy, jak wyglądają przeszklone na dole klatki dla chomików i chciałbyś kupić jedną z nich? A może preferujesz tradycyjną klatkę i tylko poszukujesz odpowiedniej wielkości? W obu tych przypadkach ciekawe modele znajdziesz pod adresem https://www.aquaelzoo.pl/925-klatki-i-wyposazenie-dla-chomika.

Wyposażenie na miarę potrzeb

Każdy z nas uwielbia kupować dla swojego zwierzątka nowe akcesoria i gadżety. Nic dziwnego – nam sprawiają radość, a naszemu podopiecznemu umożliwiają wygodniejsze, ciekawsze i pełne zabawy życie. Dlatego też każdą klatkę warto wyposażyć w szereg akcesoriów:

  • poidełko i miseczkę, które są absolutnie niezbędna dla chomika, aby mógł żywić się tym, co dla niego przeznaczyliśmy,
  • domek – pozwoli chomikowi schować się, odpocząć i odstresować w chwili zmęczenia czy przestrachu,
  • kołowrotek – to chyba najbardziej znany każdemu element chomiczej klatki, który pomaga zwierzątku wybiegać się nawet wówczas, gdy nie ma ono wystarczającej przestrzeni,
  • tunele i inne zabawki, które zachęcają chomika do dalszej aktywności, zapewniając mu rozrywkę i utrzymanie dobrej kondycji oraz zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here