Łóżko małżeńskie – jakie wybrać?

0
729
Łóżko małżeńskie

Łóżko małżeńskie przeznaczone jest do spania dla dwóch dorosłych osób. W tej najpopularniejszej wersji nabywane jest w rozmiarze 160×200 cm, natomiast producenci oferują ich znacznie większy wybór. Tego rodzaju łóżka do sypialni z powodzeniem można też wykonywać na specjalne zamówienie, zgodnie z indywidualnymi preferencjami inwestora. Co brać pod uwagę przy wyborze łóżka małżeńskiego i jakie modele tego rodzaju elementu wyposażenia sypialni cieszą się największą popularnością? Dowiedz się już teraz. 

Wspólne łóżko musi spełniać potrzeby dwóch osób 

Czy wiesz, że statystyczny człowiek przesypia średnio aż 30% swojego życia? Nic dziwnego, że wybór łóżka do sypialni ma tak kolosalne znaczenie. Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania, a ten, który pozwala wypocząć i zregenerować organizm liczy się najbardziej. Nie ma wątpliwości, że znaczenie w zakresie jakości odpowiedniego wysypiania się ma właśnie łóżko. Jego odpowiedni rozmiar, miękkość materaca, a nawet wysokość, to czynniki, które przede wszystkim bierze się pod uwagę. Co istotne, łóżko musi też pasować do wystroju sypialnianego wnętrza, chociaż oczywiście aspekty estetyczne nie są w tym przypadku priorytetem. Nie da się natomiast ukryć, że styl łóżka małżeńskiego może tworzyć odpowiedni klimat i wpływać na samopoczucie jego użytkowników. 

Aspekty praktyczne łóżek małżeńskich 

Jeśli wiesz już, że istotny jest wymiar łóżka i chociaż najpopularniejszy jest ten 160×200 cm, to z łatwością możesz wybrać łóżko znacznie szersze albo dłuższe. Czas teraz poznać inne ważne kryteria, jakie mają znaczenie w zakresie komfortowego spania. 

Zwróć szczególną uwagę na wysokość łóżka. Eksperci potwierdzają, że najlepszy sen odbywamy na łóżku o wysokości 40-50 cm. Łóżka za wysokie stają się niewygodne, tak samo te zbyt niskie. 

Kolejny czynniki to materiał, z którego wykonana jest rama łóżka. Chociaż dzisiaj największą popularnością cieszą się łóżka tapicerowane, to jednak dobrze jest zdecydować się na łóżko wykonane z naturalnego drewna. Taka rama jest ekologiczna, trwała, niezwykle solidna, a samo drewno nie przyciąga kurzu, dzięki czemu sen jest jeszcze zdrowszy. Szeroki wybór łóżek małżeńskich, których podstawą jest właśnie drewno, znajdziesz w niejednym, dobrym sklepie z meblami.

Dodatkowe wyposażenie łóżek małżeńskich

Możesz postawić na łóżko kontynentalne, które zawiera już materac i najczęściej posiada funkcjonalną skrzynię na pościel czy inne gadżety sprawdzające się w sypiali. Generalnie zwracaj uwagę na łóżka ze schowkiem. Nawet jeśli nie będziesz trzymać tam pościeli, dodatkowa przestrzeń do przechowywania na pewno się przyda. Łóżka małżeńskie w tej nowoczesnej odsłonie bardzo często posiadają też praktyczne szuflady albo są w zestawie z szafkami nocnymi. 

Pamiętaj o zagłówku łóżka. Jeśli łóżko małżeńskie go nie posiada, może nie być zbyt wygodne w ramach wieczornej relaksacji, na przykład podczas czytania książek czy oglądania telewizji. Najlepiej sprawdzi się miękkie, tapicerowane wezgłowie, które nie tylko zapobiega spadaniu poduszki, ale staje się też funkcjonalną podporą dla głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here