Wyposażenie dziecięcego łóżka – sprawy ważne i ważniejsze

0
951
Wyposażenie dziecięcego łóżka

Wybór łóżka oraz jego zaaranżowanie to nie lada zadanie stojące przed świeżo upieczonymi rodzicami. Choć wielu osobom zdaje się, że urządzenie łóżka dla dziecka jest zadaniem prostym, to jednak sprawa wygląda zgoła inaczej. Wszystko rozpoczyna się od wyboru pościeli, pod którym Twoja pociecha spędzi swoje pierwsze noce. Oprócz niej ważne są także dodatkowe akcesoria, zabezpieczenia, zabawki oraz ozdoby, które urozmaicą czas, jaki maleństwo spędzi w łóżku. Poniżej przyglądamy się najważniejszym produktom dedykowanym do niemowlęcego łóżeczka oraz podpowiadamy jaką rolę będą pełnić w czasie nocnego odpoczynku. 

Pościel do łóżka dziecięcego – czyli jak zagwarantować zdrowy i wygodny sen

Przeglądając pościel, warto zwrócić uwagę na te grupy tkanin, które posiadają certyfikaty świadczące o ich wysokiej jakości. Najważniejsze certyfikaty dotyczą bezpieczeństwa w kontakcie z niemowlęcą skórą, hipoalergicznych właściwości oraz ekologicznych sposobów wytwarzania. Oprócz nich warto też upewnić się jaka jest gramatura pościeli oraz na jaką porę roku jest dedykowana. 

Rozmiar pościeli jest ważny, dlatego również jemu należy poświęcić nieco miejsca. Warto wybierać pościel odpowiednio większą, z której dziecko tak szybko nie wyrośnie. Tym samym odradzamy wybór pościeli mniejszych niż 100×120, które mogą być niezbyt poręczne. Rozbudowaną ofertę wysokiej klasy pościeli dla niemowląt oferuje Nyks, pod linkiem: https://nyks.pl/posciel/dla-dzieci/100×135. Rozmiary pościeli często odpowiadają typowym rozmiarom dziecięcych materacy. 

Poduszka w dziecięcym łóżeczku 

Poduszka dla niemowlaka powinna gwarantować przyjemny i wygodny sen, w czasie którego dziecko będzie swobodnie poruszać głową bez niepotrzebnego napinania mięśni. Popularnym wyborem są uniwersalne poduszki niemowlęce, które można stosować także w wózku, nosidełku lub kołysce. Warto zwrócić uwagę na wypełnienie poduszki – polecamy szczególnie syntetyczną piankę lub nieodkształcającą się gąbkę. 

Poszewka na poduszkę może być wykonana z tych samych materiałów co pozostałe elementy pościeli. Często wybierane są poszwy bawełniane, które okazują się wysoce atrakcyjne z uwagi na potrzeby dziecięcej skóry. Aktywnie wentylują jej powierzchnię, przeciwdziałając powstawaniu przetarć i zaczerwień. 

Akcesoria pomocne w zasypianiu 

W ostatnim czasie na popularności zyskują tak zwane szumiące misie, które emitują przyjemne dla ucha, delikatne szumy. Odgłosy takie ułatwiają zasypianie, oddziałując relaksująco i uspokajająco. Wiele spośród oferowanych zabawek posiada specjalne programy działania, stopniowo wyciszające emitowane odgłosy, aż do ich całkowitego wygaszenia.

Otulacze to akcesoria, których zadaniem jest imitować warunki (ciepło, miękkość, poczucie komfortu), jakie dzieci odczuwały przed narodzeniem, w brzuchu mamy. Dzięki temu otulacz oddziałuje uspokajająco, pozwala ograniczyć wieczorne złe humory, ułatwiając i przyspieszając zasypianie. 

Podkłady do przewijania to ostatnie akcesoria łóżkowe, o których wspomnimy. Ich zadaniem jest ułatwić Ci przewijanie swojego maleństwa. Podkłady dedykowane do łóżek to akcesoria przeznaczone do wielorazowego użytku, zabezpieczające materac przed kontaktem z nieczystościami oraz pomagające w sprawnej wymianie starej pieluchy na świeżą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here