Co to jest wapowanie?

0
10048
Co to jest wapowanie

Tzw. vaping, czyli wapowanie, to nic innego jak palenie z e-papierosów. W Polsce z tego rodzaju używki korzysta 2% dorosłych mieszkańców, którzy lubią sobie puścić “dymka”. Co ciekawe, aż 70% z nich potwierdza, że wapowanie jest znacznie przyjemniejsze, aniżeli palenie zwyczajnych papierosów. 

Alternatywa dla tradycyjnych papierosów 

Medycy alarmują, iż palenie papierosów znacząco podnosi ryzyko wystąpienia chorób płuc, górnych dróg oddechowych i chorób onkologicznych. Powszechnie uznaje się, że palenie “fajek” nie jest zdrowe, a moda na nałóg papierosowy już dawno minęła. 

Przyszedł czas na wapowanie, czyli palenie e-papierosów, które okazują się być zdrowsze, a przynajmniej nieszkodliwe dla ludzkiego organizmu. Warto zaznaczyć, że liquid, który używa się do wapowania, wcale nie musi zawierać nikotyny, chodzi raczej o sam rytuał palenia. 

Jak wapować e-papierosa?

Przede wszystkim należy posiadać urządzenie do wapowania, czyli e-papierosa. Konieczny jest także liquid, czyli specjalny płyn, który po podgrzaniu wytwarza mgiełkę. Liquidy mogą, ale nie muszą zawierać nikotyny, użytkownik elektronicznego papierosa dobiera jego moc, stężenie, aromat czy smak wedle własnych preferencji. Trzeba zauważyć, że wybór w tym zakresie jest naprawdę ogromny. 

Co to jest premix?

Przy temacie e-papierosów bardzo często pojawia się zagadnienie premixów. Co to właściwie jest i jaki ma związek z wapowaniem? Okazuje się, że palacze elektronicznych papierosów mogą korzystać z już gotowych liquidów, ale sporządzać je samodzielnie. Dzięki temu nie tylko dobierają smak, zapach czy moc e-papierosa wedle własnych potrzeb, ale mogą też generować spore oszczędności finansowe. Przygotowywanie własnego liquidu jest znacznie tańsze, aniżeli nabywanie tych gotowych. 

Aby przyrządzić liquid samodzielnie, potrzebna jest baza oraz premix. Premix jest płynną mieszanką i intensywnym smaku i aromacie, którą w odpowiednich proporcjach miesza się z tzw. shotem nikotynowym lub bazą bez zawartości nikotyny. 

Jaki premix wybrać?

Robienie własnego liquidu nie jest trudne, a dopasowanie odpowiednich proporcji premixu i bazy nie stanowi większego problemu. Nieco doświadczenia wystarczy, aby wapowanie było jak najbardziej przyjemne. 

Na rynku dostępna jest szeroka oferta różnych premixów, na przykład na https://premixowo.pl/pl/c/ELIXY-DEXTER-10-ML/218 znajdziesz premixy nie tylko o różnych pojemnościach, ale przede wszystkim smaku i aromacie. Ogromną popularnością cieszą się premixy z nutą orzeźwiających owoców, zainteresowaniem cieszą się też premixy, które pozwalają wapować z posmakiem słodyczy czy zapachu świeżych kwiatów. Każdy użytkownik e-papierosa może dobrać premix według własnych potrzeb, aby stworzyć własny liquid i oddać się przyjemnej rozrywce wapowania. 

Co ważne, należy nabywać premixy do liquidów tylko ze sprawdzonego źródła, najlepszej jakości. Tylko wtedy można mieć pewność, że są one w pełni bezpieczne i nie wpływają negatywnie na nasze zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here