Wolumetria: hit medycyny estetycznej

0
3832
medycyna estetyczna
fot. pexels.com

Wolumetria twarzy to zabieg, na który coraz częściej decydują się nie tylko gwiazdy ekranu czy celebryci. Na czym polega modelowanie twarzy i jakie efekty można osiągnąć dzięki temu zabiegowi?

Czym jest wolumetria twarzy? Najprościej można powiedzieć, że jest to mało inwazyjna alternatywa dla skalpela. Modelowanie twarzy wykonuje się tutaj bez konieczności przeprowadzania poważnej operacji plastycznej czy zabiegu takiego jak lifting. Celem wolumetrii może być zarówno poprawa rysów twarzy, jak i usunięcie widocznych oznak starzenia. Z tego względu wolumetria jest zarówno zbiegiem dla czterdziestolatki czy pięćdziesięciolatki, jak i dla młodej osoby, która jest niezadowolona ze swoich rysów twarz. Choć częściej z wolumetrii korzystają kobiety, zabieg ten jest wykonywany także u mężczyzn.

Wolumetria twarzy: na czym polega zabieg i jakie efekty daje?

Wolumetria jest zabiegiem polegającym na używaniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. W przeciwieństwie jednak do np. mezoterapii, w której też ostrzykuje się twarz kwasem hialuronowym, tutaj używa się go w konkretnych partiach twarzy, żeby osiągnąć efekt modelowania i konturowania. Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym jest zabiegiem zdecydowanie mniej inwazyjnym niż klasyczne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Daje też bardzo naturalne efekty – oczywiście o ile wolumetria wykonywana jest przez dobrego lekarza, a pacjentce zależy na naturalnym i nieprzerysowanym wyglądzie. Warto bowiem wiedzieć, że efekty wolumetrii twarzy w dużej mierze zależą od tego, czego oczekujemy od lekarza. Może on wykonać delikatne uwydatnienie kości policzkowych, które subtelnie poprawi rysy twarzy i jej owal, a może wykonać bardzo widoczną wolumetrię policzków, jaką często widujemy u celebrytek znanych z Instagrama.

Efekty wolumetrii to nie tylko zmiana naturalnych rysów twarzy. Warto pamiętać, że z wiekiem w naszej skórze zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, przez co owal twarzy opada, skóra staje się mniej jędrna, luźniejsza, może się w niektórych miejscach zapadać. Wolumetria poprzez dostarczenie skórze kwasu hialuronowego pozwala usunąć te oznaki starzenia. Cera jest znów napięta, dobrze wypełniona, jędrna i sprężysta. Wolumetria przywraca też młodzieńczy owal twarzy, dlatego jest zabiegiem chętnie wybieranym przez dojrzałe panie.

medycyna estetyczna
fot. pexels.com

Wolumetria twarzy: co można zmienić?

Do czego najczęściej wykorzystywany jest ten zabieg? Obecnie bardzo popularna jest wolumetria policzków. Dlaczego? Ich wypełnienie i podkreślenie bardzo mocno wpływają na rysy twarzy, ta drobna zmian może sprawić, że cała twarz będzie prezentowała się bardziej harmonijnie. Wolumetria pozwala też uwydatnić kości policzkowe. Przy zbyt szczupłej twarzy wolumetria policzków dodaje jej objętości. Często wykonywana jest też wolumetria brody. Korekta linii żuchwy także znacząco wpływa na harmonijność rysów twarzy i pozwala wyrównać dysproporcje. Modelowanie linii żuchwy kwasem hialuronowym to też zabieg wybierany chętnie przez mężczyzn, którym zależy na tym, żeby uzyskać bardziej męską linię brody i wyostrzyć rysy twarzy. Wolumetria pozwala też na mało inwazyjna korektę wyglądu nosa. Oczywiście kwasu hialuronowego można też użyć na przykład do powiększania ust czy nawet do powiększania i modelowania piersi.

Należy jednak pamiętać, że tak jak w przypadku innych zabiegów z kwasem hialuronowym, także w przypadku wolumetrii twarzy użyty wypełniacz po pewnym czasie naturalnie się wchłania. Nie wchłania się całkowicie, więc pewne efekty w postaci ujędrnienia tkanek pozostają, jednak należy liczyć się z tym, że po około osiemnastu miesiącach zabieg trzeba będzie powtórzyć.

Wolumetria twarzy: ile to kosztuje?

Cennik w przypadku wolumetrii twarzy uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, jak duży obszar twarzy poddawany jest korekcie, a co za tym idzie – ile preparatu wypełniającego potrzeba do zabiegu. Drugim czynnikiem mającym wpływ na cenę wolumetrii jest rodzaj użytego preparatu. Cena w zależności od kliniki medycyny estetycznej podawana jest z góry za całość zabiegu na daną część twarzy albo jako koszt jednego mililitra preparatu wypełniającego. Należy się jednak liczyć z kosztem od tysiąca do kilku tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here