Dlaczego warto wybrać świeczki ekologiczne?

0
1327
Dlaczego warto wybrać świeczki ekologiczne

Świeczki to bez wątpienia jedne z najchętniej wybieranych przez nas dodatków do domu. Nadają mu specyficznego, eleganckiego i przytulnego charakteru, a dodatkowo mogą sprawić, że roztoczy się w nim przyjemny aromat. Dlaczego jednak zamiast klasycznych parafinowych świeczek powinniśmy wybierać ich ekologiczną wersję?

Świeczki bez szkodliwych substancji

Palenie świec parafinowych niestety nie jest najzdrowsze, choć wciąż z pewnością popularne. Świeczki parafinowe podczas spalania uwalniają do atmosfery wiele szkodliwych substancji, których nie powinniśmy wdychać. Jeśli dodatkowo zostały zabarwione sztucznymi barwnikami oraz dodano do nich aromaty, mogą wprowadzać do domowej przestrzeni jeszcze więcej szkodliwych substancji.

Ekologiczne świece sojowe są tworzone wyłącznie na bazie naturalnych olejów, powstających z nasion soi. Dzięki temu, kiedy ulegają spalaniu, nie powodują powstawania szkodliwych substancji – spalają się jedynie do związków, które szybko rozchodzą się w powietrzu i nie powodują zatrucia organizmu. Co więcej, świeczki sojowe zawierają dodatek naturalnych olejków eterycznych, które również nie powodują wytwarzania substancji niebezpiecznych w trakcie spalania.

Świeczki przyjazne dla środowiska

Świeczki wykonywane z wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych są w pełni wegańskie. Nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, ani też nie są testowane na zwierzętach. Zostały wyposażone w bawełniany knot, który zapewnia im spokojne i długotrwałe palenie. Dzięki temu, że spalają się w sposób bezpieczny i całkowity, nie powodują zanieczyszczenia środowiska. Co więcej, zostały zamknięte w eleganckich słoiczkach, które mogą stać się ozdobą domu już na długo po spaleniu świeczki. Mogą posłużyć także do późniejszego wykorzystania w innym celu, jako wielorazowe pojemniczki.

Piękne zapachy i unikatowy wygląd

Jak już powiedzieliśmy, świeczki w naszym domu to nie tylko przedmioty użytkowe, które rozświetlają nam wieczory. To przede wszystkim akcesoria, które służą ozdobie, dlatego ich wygląd jest tak ważny. Mają prezentować się elegancko i zachwycająco zarówno podczas ich zapalania, jak i zgaszone, kiedy stoją sobie po prostu na półce.

Jednocześnie świeczki mają za zadanie nadać unikatowy klimat i charakter do pomieszczenia swoim zapachem. Uwielbiamy ich aromaty, które możemy dopasowywać nie tylko do własnych upodobań, ale przede wszystkim do tego, jaką porę roku akurat mamy. Przykładowo, cynamonowe świeczki świetnie sprawdzają się w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia i w ich trakcie, kiedy dodają do domu odświętnego charakteru. Z kolei świeczki o odświeżającym, kwiatowym zapachu pięknie wkomponują się w wiosenny wystrój domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here