Rodzaje napędów do bram garażowych

0
240
Rodzaje napędów do bram garażowych

Bramy garażowe, które mają dobrze dobrany napęd, są bardzo wygodne i praktyczne. W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów napędów do bram garażowych i na pewno każda zainteresowana osoba znajdzie tam coś dla siebie. Bardzo ważne jest, aby dobrać je odpowiednio pod względem kilku istotnych parametrów.

Jakie parametry są istotne przy wyborze odpowiedniego napędu?

Napędy do bram garażowych mogą się różnić pomiędzy sobą przede wszystkim prędkością przesuwu. W większości przypadków czas otwierania bramy wynosi od piętnastu do trzydziestu sekund. Innym istotnym parametrem jest siła ciągu, którą podaje się w Newtonach. Bramy lekkie, sterowne i małe potrzebują siły pomiędzy czterysta a sześćset Newtonów, natomiast duże i ciężkie aż tysiąca dwustu.Wybierając odpowiedni napęd do bramy garażowej trzeba dokładnie przemyśleć sposób, w jakim ma być ona sterowana. Nowoczesne mechanizmy posiadają przeważnie zabezpieczenia antywłamaniowe.

Napędy do bram garażowych – jak wybrać właściwy?

Przy wyborze odpowiedniego rodzaju napędu bardzo ważny jest rodzaj bramy garażowej, w której ma być on użyty. Do bram rozwieralnych najczęściej stosuje się klasyczne automaty i przystosowuje je do panujących warunków. Mogą mieć np. dłuższe ramiona, dzięki którym będzie lepiej pchać skrzydła lub ciągnąć. Najbardziej praktyczne są bramy uchylne, ponieważ można w nich zastosować każdy rodzaj napędu z odpowiednią mocą, podobnie jak do bram segmentowych górnych. Natomiast do bram segmentowych bocznych pasować będą napędy montowane nad nadprożem lub na ścianie znajdującej się z boku. Przy bramach tego typu należy użyć siłownika o większej mocy.

Jak jeszcze można podzielić bramy do garażu?

Bramy garażowe można podzielić również na takie, które obsługiwane są manualnie i na te w pełni zautomatyzowane. Te ostatnie, ze względu na wysoką cenę napędów i siłowników, są mniej popularne, chociaż o wiele wygodniejsze. Automatyka napędów do bram garażowych zapewnia dużą wygodę, a także bezpieczeństwo.Wybierając odpowiedni napęd do bramy warto postawić na model droższy, który będzie pracował bezawaryjnie przez długi czas. Firmy zajmujące się sprzedażą napędów oferują przeważnie także ich fachowy montaż i doradztwo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Napędy do bram garażowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here