Bongo szklane do palenia suszu konopnego – czy warto kupić?

0
1810
bongo

Palenie suszu konopnego staje się coraz modniejsze. Powszechna dostępność do suszu zawierającego CBD sprawia, że coraz więcej osób interesuje się jego potencjalnie dobroczynnym wpływem na zdrowie i organizm człowieka. Oczywiście, oprócz odpowiednio wybranego suszu, ważny jest również sposób jego przyjmowania. Pod tym względem, największą popularnością cieszą się jointy, które można skręcać samemu bądź kupić w gotowej wersji w wielu sklepach w naszym kraju. Jointy jednak nie zawsze są właściwym wyborem, gdyż w czasie ich spalania powstają substancje smoliste, które trafiają do twoich płuc. O wiele lepszym wyborem wydaje się bongo szklane, któremu nieco więcej miejsca poświęcimy poniżej.

Bongo szklane – czy skręcanie jointów? Najważniejsze korzyści z wyboru bonga

Bongo szklane to specjalne urządzenie wykorzystywane w paleniu suszu konopnego. Większość bong posiada dość podobny, uniwersalny kształt. Najważniejszymi elementami w konstrukcji są ustnik, rura, sprzęgło, cybuch oraz dzban. Wśród dostępnych bong znajdziesz urządzenia o rozmaitym kształcie, wyposażone w dodatkowe udogodnienia, a także specjalne mechanizmy filtrowania.

To właśnie filtrowanie dymu powstającego w czasie spalania suszu jest kluczowym i głównym powodem, dla którego tak często sięga się po bongo. W jego głównej części – dzbanie – należy umieścić odpowiednią ilość wody, przez którą przepływał będzie dym w czasie zaciągania się. W kontakcie z wodą ulega on oczyszczeniu. Obecne w nim substancje smoliste są wyłapywane przez cząsteczki wody, a sam dym staje się zdrowszy, mniej obciążający płuca i gardło.

Ekonomiczne i komfortowe spalanie suszu konopnego – w bongach szklanych

Warto podkreślić, że bongo szklane jest wybierane także z innych powodów. W porównaniu do spalania jointów bonga są nie tylko zdrowe, ale również ekonomiczne. Co przez to rozumiemy?

Chodzi o ich zdolność do całościowej przemiany suszu w dym. Tymczasem, w czasie spalania jointów, znaczna część suszu zawsze ulatnia się wraz z powietrzem, zamiast trafić do twoich płuc. Tym samym, skręcenie jednego jointa wymaga zużycia większej ilości suszu niż w przypadku „nabijania bongo”, a co gorsze – zawsze jakaś część pójdzie na marne. Bongo jest więc wyborem ekonomicznych, idealnym dla osób, które pragną spalać susz oszczędnie i optymalnie.

Warto podkreślić, że bonga szklane nadają się do spalania nie tylko suszu konopnego, ale także suszu innych ziół i roślin, a także popularnego tytoniu. Pod tym względem, bongo szklane jest w dużym stopniu wyborem uniwersalnym. Sięgają po nie zarówno osoby preferujące spalanie suszu wymieszanego z tytoniem, jak i amatorzy konopi w wersji „solo”. Z pewnością, obie grupy odbiorców będą zadowolone.

Na koniec warto podkreślić, że bonga szklane to najchętniej wybierane rodzaje bong. Znajdziesz również urządzenia wykonane z innych materiałów, na przykład silikonowe. Szkło ma jednak wyjątkowe zalety, które wpływają na komfort korzystania z bonga. Przede wszystkim – w bongach takich możesz na bieżąco monitorować ilość wody obecnej w dzbanie oraz jej stan. Gdy będzie nieświeża lub zabrudzona, bez problemu dostrzeżesz to od razu po wzięciu bonga w dłonie. Szkło jest ponadto materiałem bezpiecznym z perspektywy samego spalania – nie wchodzi w reakcje z dymem konopnym, ani nie wywiera innych szkodliwych wpływów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here