Sportowe gadżety: idealny prezent dla biegacza

0
1739
biegacz
fot. pexels.com

Kupienie prezentu mężczyźnie nie jest łatwe. Najprościej jest, jeśli ma on jakąś pasję. Jest zapalonym biegaczem? Bez względu na to, czy trenuje do maratonu, czy po prostu regularnie uprawia jogging, masz spore pole do popisu. Oto najlepsze sportowe gadżety dla biegacza!

Mąż lub partner, tata, brat, dorastający syn, dziadek, przyjaciel – jest wielu mężczyzn, dla których szukamy prezentów. I bez względu na to, czy chodzi o romantyczny prezent dla niego na walentynki, niebanalny prezent dla nastolatka czy może coś ciekawego na dzień dziadka, często pojawia się poważny problem: co mu kupić? Z jakiegoś powodu dużo łatwiej kupuje się prezenty na przykład na dzień kobiet. W przypadku prezentu dla mężczyzny najlepiej sprawdzi się coś, co nawiązuje do jego pasji. Nie tylko dlatego, że pokażesz mu, że naprawdę go znasz i wiesz, co go interesuje. Ale też dlatego, że mężczyźni kochają praktyczne prezenty. W tym artykule zajmiemy się prezentem dla biegacza.

Elektroniczne gadżety dla biegacza

Dziś podczas uprawiania sportu bardzo chętnie korzystamy z różnego rodzaju elektroniki. Dzięki temu możemy precyzyjnie zaplanować trening, stopniować poziom wysiłku, dbając jednocześnie o tętno, a nawet realizować program ćwiczeń z wirtualnym trenerem. Dla wielu osób nie bez znaczenia jest też fakt, że swoimi sportowymi osiągnięciami mogą pochwalić się w mediach społecznościowych… A to świetna motywacja, by wytrwać w postanowieniach noworocznych z cyku „będę się więcej ruszać”. Jakie gadżety elektroniczne przydadzą się biegaczowi?

 

Opaska monitorująca ruch to najprostszy gadżet, który ma wiele zalet. Przede wszystkim to dowód na to, że prezent nie musi być drogi, żeby był naprawdę funkcjonalny. Dobrej jakości opaski monitorujące, tylko starsze modele, kupimy już za około sto złotych. Za 200-300 złotych możemy kupić opaskę najnowocześniejszą i z wieloma funkcjami. Jakie funkcje mają tego rodzaju opaski? Przede wszystkim każda z nich działa jak krokomierz, dlatego przyda się nie tylko w czasie treningu – sprawdzimy, czy na co dzień ruszamy się wystarczająco dużo. Po przełączeniu w tryb treningu opaska będzie zapisywać trasę, tempo biegu, poziom tętna, a także dodatkowe parametry jak np. długość kroku. Wiele z nich łączy się z aplikacjami, dzięki czemu możemy ustawić przypomnienie o wypiciu wody, czy monitorować jakość swojego snu. Opaska sportowa często posiada też budzik i pozwala sterować muzyką odtwarzaną ze smartfona, co też uprzyjemnia trening.

Zegarek sportowy – to już zdecydowanie większy wydatek, bo kupując zegarek dla biegacza musimy liczyć się z wydatkiem co najmniej kilkuset złotych – najdroższe i najbardziej zaawansowane modele dla profesjonalistów kosztują kilka tysięcy. Zegarek do biegania posiada nie tylko licznik kroków, dzięki czemu także działa jak krokomierz. Ma też wiele innych funkcji: wbudowane plany treningowe, które można personalizować, analizę rytmu dobowego i propozycje optymalnego zarzadzania snem i odpoczynkiem, analizę tętna i oddechu. Wiele ma też funkcję monitorowania trasy wraz z opcją przesyłania danych o położeniu na kilka wybranych telefonów. To ważne dla bezpieczeństwa biegaczy – dzięki tej opcji nasi bliscy mogą zawsze wiedzieć, gdzie jesteśmy. Zegarek pełnie też funkcje smartwatcha, pozwala na odbieranie połączeń czy płatności zbliżeniowe.

Słuchawki bezprzewodowe – dla każdego, kto lubi słuchać muzyki w czasie treningu jest to znakomity prezent.

Czapka z wbudowanymi słuchawkami to zabawny, ale i praktyczny gadżet – idealny na treningi zimą i jesienią.

Inne gadżety dla biegaczy

Co poza elektroniką ucieszy każdego, kto trenuje bieganie? Na przykład etui do umocowania telefonu na ramieniu. Biegacz doceni też dobrej jakości elementy stroju – na przykład lekką kamizelkę, która pozwala na zabranie ze sobą picia na trening w postaci worków, z których można pić przez rurkę bez przerywania biegu. To też sytuacja, gdy śmiało możemy dać w prezencie skarpetki – tych biegaczowi nigdy dość. Niezależnie do tego, co wybierzesz, nie zapomnij o efektownym zapakowaniu prezentu.

Oczywiście wszystkie opisane wyżej prezenty dla mężczyzny uprawiającego bieganie świetnie sprawdzą się też jako prezenty dla dla niej, jeśli uprawia bieganie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here