Prezent na dzień babci i dzień dziadka: te pomysły to będzie strzał w dziesiątkę!

0
1649
dzień babci i dzień dziadka
fot. pixabay.com

Dzień babci i dzień dziadka to wyjątkowe święta w życiu każdej rodziny. Dziadków łączy z wnukami szczególna więź, na której obie strony zyskują. Warto więc uczcić tę okazję w szczególny sposób, wybierając wspaniałe prezenty dla babci i dziadka.

Kiedy jest dzień babci, a kiedy jest dzień dziadka? Święta te umieszczone są na początku stycznia. Dzień babci przypada 21 styczna natomiast dzień dziadka obchodzimy 22 stycznia. To dni, w których dzieci przynoszą swoim dziadkom laurki i upominki, w przedszkolach odbywają się też uroczystości, na które dziadkowie są zaproszeni. I choć sami dziadkowie często mówią, że niczego nie potrzebują, na pewno dobrze dobrany podarunek da im dużo radości.

Podpowiadamy, jakie prezenty kupić na dzień babci i dzień dziadka, by okazały się strzałem w dziesiątkę. Uwaga: upominek nie musi być drogi. Nawet prezent za mniej niż 50 zł może zachwycić.

prezent na dzień babci i dzień dziadka

Niebanalne i ciekawe pomysły na prezenty dla babci i dziadka

Fotoksiążka – babci i dziadkowi nigdy dość zdjęć wnucząt. W czasach, gdy dominuje fotografia cyfrowa, większość zdjęć ma jednak ulotną postać. I choć miło jest zerknąć na fotografie w telefonie czy komputerze, czymś zupełnie innym jest mieć je na papierze. Dlatego dobrym pomysłem na prezent dla babci i dziadka jest wykonanie fotoksiążki. Możemy zaprojektować ją zupełnie sami lub wspomóc się gotowymi wzorami oferowanymi przez firmy fotograficzne. Zdjęcia rodzinne, zdjęcia wnuków z dziadkami, rozbrykane maluchy – taka fotoksiążka na pewno będzie niezapomnianym upominkiem.

Kalendarz ze zdjęciami – to inna propozycja bazująca na tym samym pomyśle. Wystarczy wybrać dwanaście ciekawych fotografii wnuków, żeby zaprojektować kalendarza ścienny dla dziadków. To prezent praktyczny i wzruszający.

Fotokubek dla babci i dziadka – zdjęcia wnuków możemy umieścić też na kubkach. Szczególnie ciekawe są fotokubki, które zmieniają kolor pod wpływem temperatury. Pusty kubek jest jednolicie czarny, ale gdy wlejemy do niego gorący napój, zaczyna wyłaniać się zdjęcie. To magiczny upominek, który na pewno będzie w częstym użyciu.

Koszulki dla babci i dziadka – koszulki z zabawnymi napisami są ciekawym pomysłem na prezent, jeśli dziadkowie lubią tego typu niezobowiązujące drobiazgi. Królują napisy w rodzaju: super babcia, super dziadek albo babcia ma zawsze rację… W sklepach znajdziemy też na przykład kapcie z napisami „dziadek rządzi”.

Książka dla babci i dziadka – w księgarniach znajdziemy spory wybór książek i albumów dla babci i dziadka. Nie są to jednak zwykłe książki, a rodzaj albumów i dzienników wspomnień. Zawierają one dużo miejsca na zanotowaniu wielu ciekawych opowieści: o czym marzyła babcia, kiedy była mała? W co dziadek lubił się bawić jako mały chłopiec? Kim byli ich rodzice, czyli pradziadkowie naszych dzieci? Jak wtedy wyglądał świat? Taka książka to dla dziadków pretekst do zanurzenia się w świecie wspomnień, ale też zachęta, żeby te wspomnienia zapisać. W ten sposób powstanie wyjątkowa pamiątka rodzinna. A samo uzupełnianie książek będzie dobrym punktem wyjścia do rozmowy z wnukami o tym, jak to kiedyś było. A dzieci uwielbiają słuchać takich historyjek z życia dziadków. W wielu z tych książek jest też miejsce na wklejenie rodzinnych fotografii.

Oczywiście niezależnie od tego, jaki prezent kupisz, powinien być on pięknie zapakowany.

Prezenty DIY dla babci i dziadka

Oczywiście to, co dziadkowie kochają najbardziej to różnego rodzaju drobiazgi wykonane przez dzieci samodzielnie (lub z pomocą rodziców). Nieporadnie namalowana laurka jest cenna niczym najdroższe dzieło sztuki… W przypadku najmłodszych dzieci mogą to być po prostu rączki lub stópki pomalowane farbą i odbite na papierze. Dzieci mogą też wykonać na dzień babci i dzień dziadka drobiazgi z masy papierowej lub masy solnej, zrobić własnoręcznie zakładki do książek. Starsze dzieci mogą samodzielnie zrobić wyszywankę lub ulepić ozdobny wazon z gliny na suche kwiaty. Liczba pomysłów na prezenty dla babci i dziadka jest nieograniczona. Najważniejsze jest jedno – muszą być wybrane z sercem. Bo to na gest pamięci i miłości ze strony wnuków dziadkowie czekają najbardziej tego dnia i każdego innego.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here