Wykończenie powierzchni lappato – co oznacza?

0
1281
Lappato

Osoby, które szukają idealnych płytek na podłogę lub ściany domowego wnętrza, na pewno niejednokrotnie spotkały się z opisem tego rodzaju materiału i oznaczeniem „lappato”. Nie wszyscy jednak wiedzą, co właściwie znaczy. Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Dowiedz się, jakim rodzajem wykończenia powierzchni jest lappato. Sprawdź już teraz.

Lappato czy lapp?

Na oznaczeniach płytek może widnieć zapis producenta, który zawiera informację o sposobie wykończenia ich powierzchni lappato lub lapp. Te dwie formy oznaczają dokładnie to samo i są stosowane zamiennie.

Jakie więc są płytki lappato lub lapp? Tego rodzaju oznaczenie mówi o tym, że producent w ostatnim etapie tworzenia płytek poddał je dodatkowej ingerencji tzw. docierania. Takie działanie wykonuje się w celu uzyskania jeszcze lepszego połysku płytek. Co więcej, docieranie wydobywa głębię koloru czy wzoru płytek.

Płytki lappato a styl urządzania wnętrz

Płytki docierane, aby nadać im jeszcze większy połysk, produkowane są standardowo, natomiast tak naprawdę niewiele osób interesuje się procesem ich powstawania. Zazwyczaj dopisek o zastosowanej technologii lappato jest przez inwestorów zupełnie pomijany, bo nie ma większego znaczenia. Wybierając płytki podłogowe czy ścienne, uwzględnia się raczej ich parametry praktyczne oraz ostateczny wygląd, nie skupia się zaś uwagi na procesie tworzenia tego rodzaju finalnego produktu.

Jeśli posiadasz w swoim domu płytki łazienkowe albo podłogowe, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostały położone właśnie lappato, ponieważ ta technologia wykorzystywana jest w większości produkcji.

Gdzie najlepiej sprawdzają się płytki z wysokim połyskiem? Z reguły wybierają je osoby, które stawiają na nowoczesny styl urządzania mieszkania. Pięknie komponują się również z pozostałym wystrojem aranżacji glamour. Mogą być głównym elementem dekoracyjnym klasycznej łazienki, coraz chętniej kładzie się je w pomieszczeniach loftowych albo skandynawskich, aby nieco ożywić panujący w nich minimalizm i surowość.

Tak naprawdę styl wnętrza nie ma większego znaczenia, ponieważ płytki lappato sprawdzają się wszędzie, pięknie odbijają światło, nadają się jako element, który optycznie powiększy każde pomieszczenie.

Płytki lappato – informacje praktyczne

Musisz wiedzieć, że chociaż płytki lappato są dodatkowo docierane, to wciąż wykazują najlepsze właściwości. Są antypoślizgowe, łatwo utrzymać je w czystości, do tego pozostają odporne na pękanie, ścieranie czy odbarwienie. Proces docierania nie wpływa na nie negatywnie, jego celem jest jedynie poprawa aspektów wizualnych. Z powodzeniem można stosować je na ogrzewanie podłogowe.

Jeśli chcesz mieć pewność wyboru płytek lappato najlepszej jakości, nabywaj je u renomowanego producenta. Płytki powinny posiadać etykietę ze szczegółowymi informacjami, w tym z oznaczeniem o zastosowanej obróbce lappato. Powinieneś kupować te z certyfikatem jakości, na które otrzymasz gwarancję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here