Z jakiego materiału wybrać okna?

0
361
Z jakiego materiału wybrać okna

Do wyboru są różnego rodzaju okna Kraków. Mogą być one wykonane z plastiku, aluminium, drewna i wielu innych materiałów. Obecnie można liczyć na ogromny wybór, co pozwala na dopasowanie stolarki okiennej do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Czy plastikowe okna Kraków to dobry wybór?

Obecnie ogromną popularnością cieszą się okna plastikowe, co wynika z ich powszechnej dostępności, relatywnie niskiej ceny, ogromnego wyboru, lekkości. Można liczyć także na dobrą izolacyjność cieplną i akustyczną.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że białe okna plastikowe są podatne na żółknięcie pod wpływem promieniowania słonecznego. Nie wygląda to estetycznie. Plastik jest także podatny na zarysowania i deformacje, kruszenie pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

A może wybrać okna drewniane?

Od wieków stosowano okna drewniane. Jest to rewelacyjne rozwiązanie do domów urządzonych w stylu tradycyjnym. Naturalna stylistyka ponownie wróciła do łask. Okna drewniane stały się pożądane, więc coraz częściej wypierają modele plastikowe. Wyróżnia je elegancja, uniwersalność, nieprzeciętna estetyka. Drewno ma unikalną teksturę, wykonany z niego okna prezentują się bardzo efektownie.

Najbardziej pożądane są modele z drewna jesionowego, modrzewiowego, orzechowego, dębowego. Na korzyść okien drewnianych przemawia ich duża stabilność. Można także mówić o niepodatności na odkształcenia. Piękny rysunek słojów i ciepłe zabarwienie wprowadzą przytulność do pomieszczeń. Wadą drewnianych okien Kraków jest ich podatność na działanie wilgoci.

Okna w wersji aluminiowej

Ciekawą alternatywą dla okien drewnianych i plastikowych są modele aluminiowe. Odznaczają się niezwykłą trwałością i wytrzymałością. Będzie to idealne rozwiązanie do pomieszczeń z dużymi przeszkleniami. Okna aluminiowe wyróżniają się lekkością, odpornością na rdzę. Będą rewelacyjnym rozwiązaniem do pomieszczeń nowoczesnych.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że okna aluminiowe nie mają zbyt dobrych parametrów izolacyjnych. Można jednak szybko to zmienić dzięki zastosowaniu nakładki aluminiowej. W ten sposób zapewni się ochronę przed działaniem opadów w deszczu i promieniowania słonecznego. Dodatkowa zaletą jest zabezpieczenie antywłamaniowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna do łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here