Baterie podtynkowe do łazienki — co warto o nich wiedzieć?

0
710

Baterie są bez wątpienia ważnym elementem wyposażenia każdej łazienki. To właśnie od nich w dużej mierze zależy komfort korzystania z umywalki, bidetu, wany czy też prysznica. Od dłuższego czasu niemałym hitem są zwłaszcza baterie podtynkowe, które ze względu na liczne zalety są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych produktów. Sprawdź, co warto wiedzieć, jeśli rozważasz zakup takiego modelu.

Baterie podtynkowe a tradycyjne baterie

W pierwszej kolejności ważne jest przede wszystkim zrozumienie podstawowych różnic między bateriami podtynkowymi ze strony https://elazienki.pl/grohe/k/baterie/podtynkowe/ i tradycyjnymi modelami natynkowymi. Takie produkty różnią się pod względem wizualnym, ponieważ elementy montażowe są ukryte w ścianie i na zewnątrz widoczne są właściwie jedynie uchwyty i wylewka. Ponadto nieco inaczej wygląda montaż, co jest oczywiście związane z koniecznością schowania sporej części baterii w ścianie.

Rodzaje baterii podtynkowych

W ofercie sklepów z armaturą łazienkową można znaleźć kilka rodzajów baterii podtynkowych. Co więcej, w większości pomieszczeń z pewnością potrzebne będzie właśnie kilka typów produktów. Można wyróżnić baterie podtynkowe umywalkowe, prysznicowe, wannowe i bidetowe. Każdy model jest stworzony z myślą o konkretnych elementach wyposażenia łazienki, dlatego warto wybierać produkty zgodnie z ich przeznaczeniem. Ponadto można znaleźć modele, które mają szereg nowoczesnych funkcji w postaci np. perlatora, termostatu czy też deszczownicy.

Montaż baterii podtynkowych

Niezmiernie ważną kwestią w przypadku baterii podtynkowych jest montaż. Jest to związane z tym, że instalacja takiego produktu wymaga ingerencji w ścianę. Montaż baterii podtynkowych z oferty internetowego sklepu elazienki.pl należy zacząć od wykucia otworów umożliwiających schowanie elementów podtynkowych. Następnie można przejść do podłączenia sprzętu do instalacji wodnej i wykonania testów szczelności. Na koniec wystarczy położyć płytki i zamontować zewnętrzne części baterii.

Zalety baterii podtynkowych

Popularność baterii podtynkowych w dużej mierze wynika z ich licznych zalet. Takie modele przede wszystkim nie zajmują dużo miejsca, co może być istotne dla właścicieli mniejszych łazienek. Ponadto ukrycie elementów montażowych w ścianie zapewnia bardzo estetyczny efekt z nutą elegancji i nowoczesności. Baterie podtynkowe są też znacznie mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne i techniczne. Jest to związane oczywiście z zabudowaniem sporej części produktu i ograniczonym kontaktem z wilgocią.

Wady baterii podtynkowych

Każdy typ baterii łazienkowej ma nie tylko zalet, ale też i wady. Nie inaczej jest w przypadku modeli podtynkowych, które przykładowo wymagają dość czasochłonnego montażu. Ponadto ich instalacja oznacza ingerencję w ścianę, co nie zawsze jest dozwolone w wynajmowanych mieszkaniach. Usunięcie ewentualnych awarii również może wymagać kucia i remontu łazienki. Za minus można uznać też stosunkowo wysokie ceny baterii podtynkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here