Zabiegi powiększania ust: jakie możliwości daje medycyna estetyczna?

0
1741
powiększanie ust
fot. pexels.com

Jak powiększyć usta? To pytanie zadają sobie kobiety na całym świecie. Pełne, wydatne i gładkie wargi niewątpliwie należą dziś do kanonu kobiecej urody. Na szczęście, jeśli matka natura nie była dla nas łaskawa w tej kwestii, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna oferująca różnego typu zabiegi powiększania ust.

Dlaczego duże usta uważane są za atrakcyjne? Pełne wargi z wyraźnie zaznaczoną linią i o intensywnej barwie są charakterystyczne dla młodości. Z wiekiem usta robią się mniejsze, ich linia traci wyrazistość, a same wargi zmieniają kolor i bledną. A że młodość uważana jest za najatrakcyjniejszą to i wygląd ust charakterystycznych dla tego etapu w życiu uważany jest za piękny. Nie bez znaczenia jest też fakt, że usta mają ogromny wpływ na wygląd twarzy – niesymetryczne czy nieproporcjonalne psują wygląd nawet ładnej twarzy o regularnych rysach. Dlatego warto zadbać o to, by usta prezentowały się atrakcyjnie. Jakie mamy możliwości?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Jej zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody. Kwas hialuronowy odpowiada więc za to, jak nawilżone są nasze tkanki. Jednocześnie, dzięki temu, że jest to substancja naturalna, jest znakomicie przyjmowany przez nasz organizm. Dlatego zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są tak popularne w medycynie estetycznej. Warto też wspomnieć o jednej cesze, która może być uważana bądź za atut, bądź za wadę kwasu hialuronowego: jest to substancja, która się wchłania. Efekty zabiegów z jej użyciem nie są więc trwałe. Oznacza to, że trzeba je powtarzać co pewien czas, a z drugiej strony – jeśli nie jesteśmy zadowoleni z efektów, to wystarczy poczekać, by wrócić do stanu poprzedniego.

Jak wygląda powiększanie ust kwasem hialuronowym? Zabieg ten musi wykonywać lekarz. Wbrew potocznym opiniom nie „ostrzykuje” on ust igłą, tylko używa kaniuli o tępym zakończeniu, którą wprowadza kwas hialuronowy. Choć część kobiet obawia się karykaturalnego efektu „glonojada”, który możemy obserwować u niektórych celebrytek, warto pamiętać, że wszystko zależy od ilości podawanego kwasu. Dobry specjalista umie osiągnąć naturalny efekt powiększenia ust, jeśli właśnie na takim zależy klientce. Co więcej – może podać niewielką ilość kwasu hialuronowego, by nie powiększać ust, ale wyrównać ich asymetrię czy po prostu poprawić nawilżenie i napięcie oraz odświeżyć kolor czerwieni wargowej. Efekty zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym mogą więc być naprawdę subtelne. Warto też pamiętać, że jeśli usta są naprawdę wąskie i małe, lepiej jest rozłożyć ich powiększanie na kilka zabiegów, żeby skór zdążyła się zaadaptować. Wówczas efekty będą lepsze.

powiększanie ust
fot. pixabay.com

Bullhorn lip lift: trwałe powiększenie ust

W przeciwieństwie do zabiegów kwasem hialuronowym, które trzeba powtarzać, lifting ust jest zabiegiem gwarantującym trwała zmianę kształtu ust. Mamy tu już jednak do czynienia z zabiegiem chirurgicznym, a nie delikatnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Na czym polega bullhorn lip lift? Zabieg koncentruje się na górnej wardze. Celem jest jej podniesienie, a także wymodelowanie wargi i uniesienie kącików. Efekt? Zmniejsza się odległość między górną wargą a nosem – jej powiększenie to jeden z efektów starzenia, dlatego w wyniku liftingu ust wyglądamy młodziej. Jednocześnie górna warga staje się pełniejsza, lepiej zaznaczony jest tzw. łuk kupidyna, czyli wcięcie w obrębie górnej linii ust. Podczas zabiegu modelowana jest też rynienka pod nosem. Same usta, choć nie są tu używane wypełniacze, stają się wyraźnie pełniejsze, a jednocześnie efekt jest bardzo subtelny i naturalny. Jak wygląda zabieg liftingu ust?

Chirurg dokonuje nacięcia w dolnej linii nosa. Nacięcie ma kształt bawolich rogów, stąd nazwa tego zabiegu. Po usunięciu nadmiaru skóry, górna warga jest modelowana oraz podnoszona. Umiejscowienie nacięcia sprawia, że blizna jest bardzo mało widoczna – jest nie tylko cienka, ale też kryje się w naturalnych załamaniach skóry. Rekonwalescencja po zabiegu trwa około tygodnia. A już po miesiącu mamy ostateczny efekt: trwale powiększone usta i młodszą twarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here