Pomysły na zaręczyny

0
1734
zaręczyny
fot. pexels.com

Zaręczyny to moment bardzo szczególny. Dla kobiety, która często wyobraża sobie ten dzień już wcześniej i marzy o tym, by chwila była wyjątkowa. I dla mężczyzny, który planuje poprosić swoją ukochaną o rękę i – nawet jeśli jest niemal pewien, że powie „tak” – z niepokojem będzie czekał na jej decyzję. Zaręczyny zasługują więc na wyjątkową oprawę. Podpowiadamy kilka ciekawych pomysłów na zaręczyny.

Tradycyjnie zaręczyny były spotkaniem rodzin. Mężczyzna nie tyle pytał kobietę, czy zostanie jego żoną, ale formalnie prosił o jej rękę rodziców, a konkretnie – zwracał się z tym pytaniem do jej ojca jako głowy rodziny. Dziś, gdy małżeństwo jest już prywatną sprawą pary, a nie kontraktem pomiędzy rodzinami, zwyczaj ten jest w zaniku. Zdarza się jednak, że mężczyzna postanawia się oświadczyć w gronie rodzinnym. Jak to zorganizować, by było to w dobrym tonie?

Przede wszystkim musisz być pewien, że Twoja ukochana jest gotowa na to, by powiedzieć „tak”. Nie ma nic bardziej krępującego niż odmowa w takiej sytuacji. Co jeszcze? Nie zapomnij o kwiatach – nie tylko dla przyszłej narzeczonej, ale też dla jej matki i – jeśli w tym gronie będzie się znajdowała – także babci, czyli seniorki rodu. Pamiętaj, że w przypadku kwiatów panuje jedna zasada: zawsze są w dobrym tonie. Sam moment musi być dobrze wybrany – na przykład podczas uroczystego spotkania w Boże Narodzenie czy w czasie przyjęcia z okazji jej urodzin. A jeśli nie planujesz zaręczyn w gronie rodzinnym? Oto kilka pomysłów.

Randka, ale niebanalna

Oświadczyny w eleganckiej restauracji podczas kolacji przy świecach. Choć nie jest to nieszablonowy pomysł, taka klasyczna elegancja może się spodobać. Zadbaj jednak o to, by wszystko było dograne w szczegółach. Przede wszystkim to powinna być naprawdę dobra restauracja. Zadbaj o odrobinę prywatności – wydzielona loża VIP, mała sala – nie chcesz chyba klękać z pierścionkiem zaręczynowym w zatłoczonej sali pełnej gości? Ciekawym pomysłem jest ukrycie pierścionka na przykład w kwiatach, kieliszku szampana czy deserze – z pewnością menedżer restauracji pomoże Ci wszystko zorganizować, jeśli powiesz, że planujesz zaręczyny.

Zaręczyny w czasie wyjazdu

Kochasz podróże? To znakomita okazja, by zorganizować zaręczyny w czasie wyjazdu. Jeśli oświadczysz jej się w niezwykłej scenerii zapamięta to do końca życia. Jaki kierunek wybrać? Poza romantycznymi oczywistościami, takimi jak Paryż czy Wenecja, możesz postawić na egzotyczną wyspę. Zanzibar czy Malediwy to bajkowa sceneria wprost wymarzona do takich chwil we dwoje. A jeśli nie na zaręczyny to może jako kierunek na podróż poślubną? Wyjazd może być też związany z Waszą pasją. Kochacie chodzić po górach? Możesz oświadczyć jej się w górskich schronisku – to będzie Wasza wyjątkowa chwila.

rocznica ślubu
fot. pexels.com

Szalone pomysły na zaręczyny

Oczywiście pomysłów na zaręczyny jest zdecydowanie więcej. Znane są sytuacje, gdy mężczyzna oświadczał się ukochanej na przykład w czasie przerwy meczu albo na koncercie ulubionego wykonawcy. Bywały zaręczyny podwodne w gronie pasjonatów nurkowania, czy na pokładzie samolotu, a nawet z wykorzystaniem spadochronów. Czy to jednak znaczy, że musisz dorównać autorom najbardziej zwariowanych pomysłów? Absolutnie nie! Zaręczyny to ma być Wasza najważniejsza chwila, a nie Twój popis kreatywności. Mogą być nieszablonowe, mogą być klasyczne.

Co jest jeszcze ważne? Oczywiście odpowiedni pierścionek zaręczynowy. Jego zakup to spore wyzwanie. Musisz odpowiedzieć sobie na wiele pytań: modna biżuteria, czy sprawdzona klasyka? Ze złota, a może z innego materiału, na przykład z platyny? Czy wybrać pierścionek zaręczynowy z diamentem, co jest najczęściej spotykane, czy postawić na kolorowe kamienie szlachetne, na przykład szafir lub rubin? Pamiętaj, że pierścionek zaręczynowy w przyszłości powinien pasować też do obrączki ślubnej, dlatego podczas wizyty u jubilera od razu zorientuj się w temacie. Zadbaj o to, by trafić we właściwy rozmiar. I oczywiście nie zapomnij o kwiatach! Kwiaty na zaręczyny to zwykle czerwone róże, podobnie jak na walentynki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by podarować jej zupełnie inny bukiet, przede wszystkim z jej ulubionych kwiatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here