Powiększenie piersi: jaką metodę wybrać?

0
1574
powiększanie piersi
fot. pexels.com

Powiększenie piersi jest marzeniem wielu kobiet, które uważają, że rozmiar ich biustu jest zbyt mały. Dziś medycyna estetyczna oferuje nam w tej kwestii wiele możliwości. Dostępne są nie tylko liczne metody na operacyjne powiększanie piersi, ale też na lifting biustu czy poprawę jego kształtu. Jakie są opcje? Która jest najlepsza dla Ciebie? To kompendium wiedzy dla każdej kobiety, która chciałaby mieć większe piersi.

Powiększenie biustu to jedne z najczęściej wykonywanych operacji z zakresu medycyny estetycznej. Co więcej, są to zabiegi o ugruntowanej tradycji – sama Marylin Monroe miała za sobą ingerencję chirurgiczną w wielkość biustu. To właśnie operacja powiększająca biust pomogła jej w zostaniu ponadczasowym symbolem seksu. Także dziś wiele kobiet znanych z ekranów decyduje się na implanty piersi. Jeśli i Ty marzysz o tym, żeby mieć pełniejszy biust w większym rozmiarze, dowiedz się, jak to osiągnąć.

Metody powiększania piersi

Medycyna estetyczna rozwija się bardzo szybko, dlatego dziś mamy do dyspozycji kilka różnych metod powiększania biustu. Nadal bardzo popularne i często wykonywane jest powiększanie piersi poprzez wszczepianie implantów. Implanty piersi to jednak nie wszystko. Kliniki medycyny estetycznej oferują też powiększanie piersi kwasem hialuronowym, powiększanie biustu metodą aquafilling, a także przy użyciu tłuszczu pobranego od pacjentki. Przyjrzyjmy się tym metodom bliżej.

powiększanie piersi
fot. pexels.com

Implanty piersi

Najczęściej spotykana metoda powiększania piersi. Polega ona na wszczepieniu implantów, które wprowadza się do biustu pacjentki przez cięcie umiejscowione pod biustem, w dole pachowym lub na linii otoczki brodawki sutkowej. Obawiasz się mało naturalnego efektu okrągłych piersi wyglądających jak piłki? Owszem, można osiągnąć taki efekt, jeśli chirurg użyje implantów w takim kształcie. Jednak już implanty w kształcie anatomicznym dadzą efekt naturalnie wyglądającego biustu. Jest to metoda trwałego powiększania piersi, jednak należy się liczyć z koniecznością wymiany implantów po pewnym czasie. Czy jest odwracalna? Tak, implanty piersi można usunąć, wymaga to jednak kolejnej operacji i wiąże się z bliznami. Chirurgiczne powiększanie piersi to dość inwazyjny zabieg, który wiąże się ze sporymi dolegliwościami bólowymi i koniecznością rekonwalescencji.

Aquafilling – ryzykowna metoda powiększania piersi

Planujesz powiększać biust i słyszałaś o rewolucyjnej metodzie aqufiling? Uwaga! Szeroko reklamowany swego czasu zabieg w rzeczywistości okazał się bardzo niebezpieczny. Opinie o aquafilling są dziś negatywne i większość klinik medycyny estetycznej odchodzi od tej metody. Powikłania u części pacjentem były bowiem bardzo poważne, a wyniki operacji – niezadowalające.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Sprawdzoną i bezpieczną metodą powiększania biustu jest natomiast kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalnie występująca w organizmie mająca właściwość wiązania wody i odpowiadająca za jędrność i nawilżenie tkanek. Kwas hialuronowy jest szeroko stosowany w medycynie estetycznej, na przykład do powiększania ust, a także w ramach wolumetrii twarzy czy jako odżywczy koktajl w zabiegu mezoterapii. Powiększanie piersi kwasem hialuronowym nie jest jednak zabiegiem trwałym – jego efekty utrzymują się przez około półtora roku, bo kwas hialuronowy naturalnie wchłania się do organizmu. Zaleta zabiegu jest natomiast jego mała inwazyjność.

Powiększanie piersi tłuszczem

Powiększanie piersi własnym tłuszczem jest zabiegiem, który niejako łączy w sobie powiększenie biustu i liposukcję – w tym celu najpierw pobierany jest od pacjentki tłuszcz. Pobierany jest on z miejsc, gdzie nagromadzona jest tkanka tłuszczowa i wiąże się z wyszczupleniem i wymodelowaniem tej partii ciała. Następnie tłuszcz służy jako wypełniacz do powiększenia biustu. Dzięki temu, że pochodzi on z ciała pacjentki, jest wypełniaczem idealnym, bo znakomicie się przyjmuje. Efekty powiększania piersi tłuszczem są bardzo naturalne. Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do implantów nie powiększymy w ten sposób piersi o kilka rozmiarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here