Weekend nad polskim morzem – gdzie pojechać?

0
1056
Weekend nad polskim morzem

Polska to piękny kraj, który ma wiele do zaoferowania turystom z całego świata. Szczególnie wiele atrakcji znajduje się nad polskim morzem. Warto wybrać się na weekend nad morze poza sezonem, kiedy turystów jest mało, a morze wygląda niezwykle cudownie.

Weekend nad morzem w Polsce

Wybrzeże bałtyckie jest długie. W Polsce są mniejsze i większe miejscowości, które przyciągają coraz więcej osób spoza kraju. Liczne atrakcje, zabytki i czysta plaża zachęcają do spędzenia choćby weekendu w takich okolicznościach.

W zachodniej części wybrzeża leży Świnoujście, które graniczy z Niemcami. Jest to malownicze miasto z licznymi atrakcjami. Do miasta można dostać się jedynie promem, gdyż leży ono na wyspie. Znaczną część turystów przyciąga także Trójmiasto, w którym weekend można spędzić, bawiąc się do białego rana. Na pewno jeden weekend nie wystarczy, aby poznać wszystkie atrakcje Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Wyjazd nad morze zimą

Weekend nad morzem można spędzić zimową porą. W tym okresie turystów jest niewielu, a morze wygląda naprawdę pięknie. Wiele osób nie było nigdy nad morzem zimą, gdyż najczęściej wyjeżdża się nad nie, gdy temperatury sięgają 30 stopni.

Mroźny wiaterek, szum fal i delikatny śnieg sprawiają, że Morze Bałtyckie wygląda cudownie. Wystarczy się odpowiednio ubrać i można godzinami spacerować wzdłuż plaży, wdychając jod i wpatrując się w odległy horyzont.

Ile kosztuje wyjazd na weekend nad morze?

Wycieczki w ostatnich latach stały się dość przystępne cenowo. Weekendową wycieczkę nad morze można zorganizować za nieduże pieniądze. Wszystko zależy od terminu wyjazdu oraz warunków, jakie mają panować w hotelu czy pensjonacie.

Niektóre hotele oferują pobyt dla dwóch osób all inclusive. W takiej ofercie jest nocleg w apartamencie, nieograniczony dostęp do sauny i jacuzzi, śniadanie, obiad i romantyczna kolacja przy butelce szampana, a dodatkowo odprężający masaż. Często można trafić na ofertę last minute, której cena jest bardzo niska i może wynieść nawet 200 złotych za cały pobyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here