Mezoterapia: poznaj kosmetyczny hit

0
1710
mezoterapia
fot. pixabay.com

Mezoterapia to jeden z największych hitów w gabinetach kosmetycznych. Jest to zabieg, który uważany jest za najskuteczniejszą profilaktykę starzenia skóry oraz sposób na to, by ją odmłodzić. Jednocześnie mezoterapia daje bardzo naturalne efekty. Poznaj jej moc i dowiedz się, jak zachować gładką skórę na dłużej.

Mezoterapia jest zabiegiem odmładzającym i odżywiającym skórę dogłębnie. już po pierwszym zabiegu usłyszysz, że wyglądasz na wypoczętą i wyspaną – to właśnie nieuchwytny dla otoczenia, ale zauważalny efekt tego zabiegu. Jednocześnie nikt nie powie, że „coś robiłaś” z twarzą – efekty mezoterapii są szalenie naturalne, w przeciwieństwie do wolumetrii czy wypełniaczy, które przy nieumiejętnym stosowaniu mogą dać efekt sztuczny a nawet karykaturalny. To właśnie dlatego mezoterapia jest tak chętnie stosowana przez celebrytki, którym zależy na młodym, ale jednocześnie naturalnym wyglądzie. Dobrze sprawdza się u czterdziestolatek, ale też u znacznie młodszych kobiet, które chcą wdrożyć profilaktykę przeciwstarzeniową.

Rodzaje mezoterapii

Pod hasłem „mezoterapia” funkcjonują tak naprawdę różnego typu zabiegi. Najbardziej klasycznym wariantem jest mezoterapia igłowa. Cena tego zabiegu jest najwyższa spośród wszystkich rodzajów mezoterapii, jednak efekty także są najmocniejsze. Mezoterapia igłowa polega na strzyknięciu skóry substancjami odżywczymi – ich rodzaj dobiera się do potrzeb skóry, często bazą jest kwas hialuronowy, który ma działanie nawilżające. Jednocześnie samo ostrzykiwanie pobudza skórę do produkcji koleganu, co ją zagęszcza i ujędrnia.

Mezoterapia mikroigłowa również polega na nakłuwaniu skóry, jednak igły wprowadzane są na znacznie mniejszą głębokość. Zwykle używane jest do tego urządzenie o nazwie dermapen. Opinie o zabiegach Dermapen są bardzo dobre – choć są one nieco mniej spektakularne niż po mezoterapii mikroigłowej, efekt odświeżenia i ujędrnienia skóry widoczny jest już po krótkiej serii zabiegów.

Mezoterapia bezigłowa natomiast nie wiąże się z ostrzykiwaniem – do wtłaczania substancji odżywczych wykorzystywane są fale radiowe, nie dochodzi więc do przerwania ciągłości naskórka. Często przed samym zabiegiem wykonuje się peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazję, żeby przygotować lepiej skórę do wchłonięcia substancji odżywczych.

mezoterapia
fot. pixabay.com

Czy mezoterapia jest bolesna?

Ostrzykiwanie skóry jest zabiegiem dość bolesnym. Szczególnie, że igły wprowadzane są naprawdę głęboko. Dlatego, aby zmniejszyć dyskomfort podczas zabiegu, stosuje się znieczulenie miejscowe. Często w postaci kremu znieczulającego nakładanego na twarz. Należy jednak liczyć się z tym, że mezoterapia nie należy do zabiegów przyjemnych. Także po zabiegu skóra może być opuchnięta i zaczerwieniona. Objawy te ustępują zwykle po około dwudziestu czterech godzinach.

Mezoterapia: czy jest bezpieczna?

Mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym, o ile pamiętamy o kilku zasadach. Przede wszystkim, choć jest to zabieg niechirurgiczny, w przypadku ostrzykiwania dochodzi do przerwania ciągłości naskórka. Zabieg ten powinien wiec wykonywać lekarz. Niestety, nie jest to uregulowane prawnie – mezoterapię oferują też gabinety kosmetyczne w ramach zabiegów do skóry dojrzałej. Niestety, to spore ryzyko. Należy też pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do tego zabiegu. Należy do nich m.in. ciąża, cukrzyca, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, a także opryszczka czy stan zapalny skóry.

Mezoterapia: na jakie partie ciała?

Mezoterapia igłowa oraz mezoterapia mikroigłowa mają bardzo szeroki zakres stosowania. Poza mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu bardzo często stosuje się mezoterapia dłoni – pielęgnacja przeciwstarzeniowa dłoni jest bardzo ważna, bo to na nich najszybciej widać wiek. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym odmładza ręce i ujędrnia skórę dłoni.  Bardzo dobre są też efekty mezoterapii skóry głowy – ostrzykiwanie pobudza mieszki włosowe i sprawia, że włosy rosną szybciej, pojawiają się też nowe w miejscach, gdzie wypadły. Jest to więc skuteczny sposób na łysienie o bardzo różnym podłożu. Dla osiągnięcia pożądanych efektów potrzebna jest seria zabiegów. Stosowane jest też mezoterapia na ciało – ma działanie ujędrniające, pomaga uporać się z cellulitem i rozstępami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here