Modne dekoracje do pokoju nastolatka

0
1950
pokój nastolatka
fot. unsplash.com

Dla nastolatka własny pokój jest najważniejszą przestrzenią. To tu spędza czas na odkrywaniu swoich pasji, gra, odpoczywa, uczy się czy spotyka z przyjaciółki – realnie lub w przestrzeni wirtualnej. Dlatego pokój nastolatka powinien być urządzony z dużą dbałością o szczegóły. Jakie dekoracje wybrać do pokoju młodzieżowego?

Urządzenie pokoju dla nastolatka lub nastolatki to wyzwanie. Często ścierają się tam wizje rodziców (ma być schludnie, funkcjonalnie i sprzyjać nauce) z wizjami nastolatka (ma być modnie i stylowo). Jak je pogodzić? Rodzice niech wybiorą to, co jest dla nich priorytetem – na przykład wygodny fotel biurowy do nauki i odpowiednie biurko wraz z oświetleniem gwarantującym komfort dla oczu przy nauce: miejsce do pracy jest kluczowe. A nastolatek niech sam zdecyduje o tym, jak jego pokój ma wyglądać. I choć rodzice mogą cierpieć, patrząc na estetyczne wybory młodzieży, warto dać nastolatkowi wolną rękę. Niech wybierze modne kolory na ściany, nawet jeśli rodzice preferują biel. Zawsze też warto podpowiedzieć nastolatkowi ciekawe pomysły na dekoracje do pokoju. Oto kilka modnych inspiracji, które na pewno spodobają się młodzieży.

Ściany: co zrobić, żeby wyglądały ciekawie?

Ściany pomalowane na jednolity kolor, nawet modny? Nuuuda. Przynajmniej z perspektywy nastolatka. Na szczęście nie musimy na tym poprzestać. Jeśli chodzi o modne dekoracje na ścianę wybór jest naprawdę duży. Od takiej klasyki, jak plakaty z ulubiony mi artystami, poprzez naklejki, które pozwalają na szybką metamorfozę pokoju. Naklejki na ścianę do pokoju nastolatka mogą być z motywami muzyczny, artystycznymi lub nawiązującymi do hobby. Warto też wiedzieć, że znów modne są tapety. Może więc jakiś ciekawy wzór?

Świetnym pomysłem na dekorację ściany w pokoju nastolatka są zdjęcia. I choć dziś większość fotografii jest w postaci cyfrowej, dzieciaki uwielbiają wydrukowane zdjęcia, które można powiesić na ścianie. Może przy najbliższej okazji, gdy będziesz szukać pomysłu na prezent dla nastolatka kupisz drukarkę do szybkiego drukowania zdjęć z telefonu? Albo aparat do zdjęć natychmiastowych, który od razu drukuje fotografie? Świetna zabawa gwarantowana, a przy okazji powstanie oryginalna dekoracja do pokoju.

pokój nastolatka
fot. unsplash.com

Co jeszcze można powiesić na ścianie? Na przykład różnego typu przestrzenne napisy – wycinane z metalu albo drewna wyglądają bardzo ciekawie. Bardzo modne są też neony do domu. Neonowe napisy, czy świecące dekoracje na pewno spodobają się nastolatkowi.

A dla miłośnika podróży dobrym pomysłem na dekorację ściany jest mapa. Może być tradycyjna, papierowa. Można jednak wybrać naklejkę w formie mapy świata. Albo plakat – zdrapkę, na którym zdrapuje się odwiedzone już obszar kraju lub świata. To świetna motywacja do planowania kolejnych podróży! I – przy okazji – dobra lekcja geografii.

Dekoracje DIY do pokoju nastolatka

Nastolatki kochają rzeczy nieszablonowe, a to gwarantuje DIY, czyli wykonanie czegoś samodzielnie. Jakie dekoracje do pokoju można zrobić? Na przykład oryginalne kolaże z własnych zdjęć, kolorowych magazynów, plakatów, starych książek. Każdy egzemplarz jest absolutnym unikatem! Nastoletnie dziewczyny kochają też świece – samodzielnie wykonanie świec da im dużo radości i pozwoli na stworzenie dokładnie takich wyrobów, jakie chcą mieć w swoim pokoju. Dzieci z zacięciem artystycznym mogą też powiesić na ścianach własne dzieła: grafiki czy obrazy. Od razu taki pokój nabiera wyjątkowego charakteru!

Oryginalne oświetlenie: hit w pokoju młodzieżowym

Każdy dekorator wnętrz wie, że to światło tworzy klimat. Dlatego poza górnym oświetleniem często stosuje się oświetlenie punktowe, które daje przytłumione światło. Nastolatki bardzo lubią na przykład cotton balls – kulki podświetlane od środka diodami LED. Są różnokolorowe, dzięki czemu można łatwo wprowadzać nowe akcenty kolorystyczne do pokoju. Także girlandy świetne różnego rodzaju są bardzo modne. Ciekawym pomysłem na dekorację DIY do pokoju nastolatka jest na przykład duży słoik, w którym umieszczamy diody LED na druciku – po włączeniu powstanie lampka pełna punkcików świetlnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here